Zoek op inhoud

Ondernemerscongres Toekomstmakers: niet harder, maar slimmer werken
17 april 2026

Ondernemerscongres Toekomstmakers: niet harder, maar slimmer werken

Hoe blijf je presteren onder druk, en hoe zorg je dat je fysiek en mentaal in balans blijft? Als geen ander wist Olympisch Kampioen Epke Zonderland ruim 200 ondernemers in Leeuwarden donderdag te inspireren in hoe je het meeste kunt leren van tegenslagen en dat je daar vooral niet in moet blijven hangen. Nog één keer beleefde het publiek het moment dat de ‘Flying dutchman’ de wereld in 2012 verraste met zijn gouden rekstokoefening in Londen.

Dat iconische moment zorgde opnieuw voor spanning in de zaal: de aanwezigen hielden de adem in tijdens het Ondernemerscongres Toekomstmakers, dat voor de tweede keer werd georganiseerd door de bedrijvenverenigingen van De Zwette en De Hemrik, in samenwerking met de gemeente Leeuwarden en NHL Stenden.
Wethouder Abel Reitsma opende het congres met als thema ‘Slimmer groeien, samenwerken en meer waarde creëren met dezelfde mensen’. Met veel energie slaagde Renate Kuivenhoven er weer in de gesprekken bij elkaar te brengen en voor verbinding te zorgen tussen de sprekers en het publiek.

Jacqueline Rietveld – expert in arbeid, organisatie en duurzame inzetbaarheid – schetste inzichten over hoe mensen gezond, effectief en met plezier kunnen werken, met aandacht voor werkdruk, autonomie, samenwerking en organisatiecultuur.
Marieke de Boer van IMPACD Boats deelde met aanstekelijke bevlogenheid haar verhaal over ondernemen met innovatie en duurzaamheid als drijvende kracht. Letterlijk, want zij ontwikkelde de eerste 3D-geprinte sloepen van gerecycled materiaal, een primeur in Europa.

Net als Epke, maakte zij bewuste keuzes, bleef ze bouwen en doorgaan. Een mooie boodschap aan de aanwezigen die met de woorden ‘Hij stááááát, hij stáááát’ in het achterhoofd én met nieuwe inzichten en hernieuwde energie vooruit kunnen kijken naar de volgende stap in hun ondernemerschap.

Foto’s: Friso Bruins

Nieuws

06-07-2026
Ondernemers gemeente Leeuwarden zetten Oldehove in de spotlights

Ondernemers gemeente Leeuwarden zetten Oldehove in de spotlights

Wie langs de Oldehove komt, kan er niet omheen: onze skeve toren staat in de steigers én is voorzien van…
Lees meer →
01-07-2026
Actie: Koop lokaal in de Sint Jacobsstraat

Actie: Koop lokaal in de Sint Jacobsstraat

Door de bouwwerkzaamheden in de Sint Jacobsstraat merken winkeliers dat het rustiger is dan normaal. Deze straat biedt een gevarieerd…
Lees meer →
29-06-2026
Laatste boodschap van Buma aan ondernemers gemeente Leeuwarden

Laatste boodschap van Buma aan ondernemers gemeente Leeuwarden

Per 1 juli nemen we afscheid van burgemeester Sybrand Buma. De afgelopen zeven jaar was hij nauw betrokken bij het…
Lees meer →