Zoek op inhoud

Dubbelfeest in Leeuwarden: 150 Mata Hari én Torendag XL
21 mei 2026

Dubbelfeest in Leeuwarden: 150 Mata Hari én Torendag XL

Op zaterdag 23 mei bruist Leeuwarden van de energie met de start van twee bijzondere activiteiten: de opening van 150 jaar Mata Hari én Torendag XL rond de Oldehove. Een kans voor ondernemers om aan te haken en zichtbaar mee te liften op deze grote publiekstrekkers.

Mata Hari: dé kans om mee te doen
Met de aftrap van het Mata Hari-jaar gaat een uitgebreid programma van start, richting haar 150e geboortedag op 7 augustus 2026. De stad staat de komende tijd in het teken van deze wereldberoemde Leeuwarder, bekend om haar leven als exotische danseres en vermeende spionne.

Ondernemers kunnen hier direct op inspelen. We zien al mooie voorbeelden in de stad: van een Mata Hari-wijn tot een Spy Bar-beleving. Doe mee en maak uw onderneming onderdeel van het verhaal. De komende weken zult u het campagnebeeld steeds vaker in de stad zien. Wilt u zelf ook een vlag, flyer, poster of raamsticker voor uw onderneming? Laat het ons weten via: Aanvragen promo-materialen 150 jaar Mata Hari

Op 23 mei is de officiële opening van 150 jaar Mata Hari. Op verschillende locaties is er van alles te beleven. Vereeuwig de Leeuwarder legende op je huid tijdens Matattoo Hari, beleef het verhaal van Mata Hari in haar geboortehuis aan de Kelders, bezoek (24/7!) de mini-expositie op het Centraal Station, word een nóg betere spion dan Mata Hari zelf in het Visitor Center of bekijk alle campagnebeelden, gemaakt door Leeuwarder vormgevers en illustrators.

Meer info: Visitleeuwarden.nl/150jaarmatahari

Oldehove: Open wegens onderhoud 
De Oldehove staat dan wel in de steigers, maar skeef… dat blijft ’ie! Tot en met december 2026 krijgt hét symbool van Leeuwarden een grondige restauratie. Terwijl er buiten hard wordt gewerkt zijn er een heleboel extra activiteiten in en rondom de Oldehove. Van filmvertoningen en huiskamerconcerten tot diners op hoogte, spelletjesavonden en sterrenkijken op het dak.

Tijdens de Torendag XL (eveneens op zaterdag 23 mei) is de Oldehove vanaf 13.00 uur gratis te beklimmen en zorgen onder andere het Shantykoor en Melvin van Eldik voor muziek in en rondom de toren. Vanaf 16.00 tot 00.00 uur neemt Neushoorn de Oldehove over tijdens Neushoorn Oldehove Takeover: met optredens óp het dak van Milk & Alcohol, Too Sloeg en de Watjongs, gevolgd door hun eigen muzikale helden van Neushoorn Soundsystem.

Op deze dag is het zelfs mogelijk de skeve trots van Leeuwarden te vereeuwigen met een gratis tattoo. Meer info: Visitleeuwarden.nl/oldehoveglowup

Nieuws

21-05-2026
Dubbelfeest in Leeuwarden: 150 Mata Hari én Torendag XL

Dubbelfeest in Leeuwarden: 150 Mata Hari én Torendag XL

Op zaterdag 23 mei bruist Leeuwarden van de energie met de start van twee bijzondere activiteiten: de opening van 150…
Lees meer →
21-05-2026
Werkzaamheden Sint Jacobsstraat feestelijk van start

Werkzaamheden Sint Jacobsstraat feestelijk van start

‘Leeuwarders Nieuwe Binnenstad: Ut was al wat, en ut wurdt nóch moaier’. Zo staat er op het bord in de…
Lees meer →
19-05-2026
De Waagschaal: Winnend ontwerp voor speel- en ontmoetingsplek bij de Waag

De Waagschaal: Winnend ontwerp voor speel- en ontmoetingsplek bij de Waag

De gemeente Leeuwarden heeft een winnend ontwerp gekozen voor de nieuwe speel- en ontmoetingsplek naast de Waag. Uit drie inzendingen…
Lees meer →