MM Packaging is het eerste bedrijf in de gemeente Leeuwarden dat deelgenomen heeft aan het project Flexjagen. Om directeur Ken Haan te bedanken voor zijn bijdrage aan het oplossen van het maatschappelijke probleem van de netcongestie kreeg hij uit handen van wethouder Abel Reitsma een cadeau aangeboden.
Directeur Ken Haan van het verpakkingsbedrijf MM Packaging aan de Celsiusweg in Leeuwarden weet als geen ander hoe het is om zonder stroom te zitten. Vier jaar geleden kreeg hij al te maken met netcongestie. ,,Ik heb toen wel gemopperd, ook op de gemeente’’, lacht Haan. Via Liander kreeg hij het toch voor elkaar om het vermogen te verhogen.
Goede begeleiding
Met de komst van een moderne machine blijkt MM Packaging nu minder stroom nodig te hebben. Als accountmanager van bedrijventerrein De Zwette ging Bernard Mijnders van de gemeente Leeuwarden daarom met de directeur van MM Packaging om tafel. ,,Samen met elektriciteitsbedrijf Liander hebben we gekeken hoeveel elektriciteit het bedrijf kan inleveren om ruimte vrij te maken voor andere bedrijven’’, legt Bernard uit. De directeur voegt eraan toe dat hij bij dit proces goed begeleid is door zowel de gemeente Leeuwarden als de deskundigen van Liander. ,,We hebben alles uitgerekend, dat stelde mij gerust.’’
‘Wie niet kan delen…’
Mijnders geeft aan blij te zijn dat MM Packaging bereid is vermogen (200 kw) in te leveren in het kader van het zogenoemde project Flexjagen. ,,Ken Haan is de eerste en we hopen dat vele andere bedrijven zijn voorbeeld zullen volgen. Op deze manier kunnen we samen proberen om de netwerkproblemen op De Zwette op te lossen.’’ Het inleveren van vermogen past bij de doelstelling van de gemeente om samen met bedrijven een oplossing te vinden voor dit maatschappelijke probleem. Haan: ,,Wij hebben stroom over dus waarom zouden we het anderen ontzeggen? Ik weet uit eigen ervaring hoe vervelend het kan zijn om te weinig ruimte op het elektriciteitsnet te hebben. Wie niet kan delen, kan ook niet vermenigvuldigen.’’
Heeft u als bedrijf in de gemeente Leeuwarden een grootverbruik aansluiting, staat u op de wachtlijst bij Liander voor extra vermogen en heeft u de mogelijkheid om af en toe flexibel met uw vermogen om te gaan? Neem dan contact op met Joep Poot of Bernard Mijnders, tel: 06-50050064.