In De Kanselarij werd op 27 november gevierd dat het Young Professional Programma tien jaar bestaat. Evelien Walstra van de gemeente Leeuwarden en Nienke van der Bijl van NHL Stenden verwelkomden maar liefst tachtig (oud)deelnemers en partners.
Het YPP is een initiatief van Platform Zakelijke Dienstverlening in Leeuwarden; een samenwerking tussen de grote dienstverleners in Leeuwarden, het onderwijs en de overheid, en is bedoeld om HR-uitdagingen die bij zakelijke dienstverleners spelen aan te pakken.
Het programma is ontwikkeld met een ambitieus doel: jonge professionals de kans geven om te leren, groeien en samen oplossingen te ontwikkelen voor vraagstukken in onze regio. Zoals burgemeester Sybrand Buma en Marc Otto, lid college van bestuur NHL Stenden, ook spraken: “Talent aantrekken en behouden voor de regio is essentieel, de waarde die jonge professionals meenemen is groot. Hun frisse perspectieven, energie en innovatieve ideeën, daar profiteert de hele regio van.”
In het programma werken jonge professionals tussen de 25 en 29 jaar met verschillende functies, achtergronden en werkgevers tien maanden lang aan hun professionele ontwikkeling. In een groep van ongeveer vijftien deelnemers komen ze tweewekelijks bij elkaar. Ze krijgen kennisworkshops en werken aan een vraagstuk. Tijdens het programma worden ze intensief begeleid en gecoacht. Het motto van het YPP is niet voor niets ‘talent ontwikkel je samen.’
In de afgelopen tien jaar zijn er 152 jonge professionals die het programma gevolgd hebben. Een van hen zei gisteren: “Het programma heeft in grote mate bijgedragen aan mijn persoonlijke en professionele ontwikkeling en het mooie is dat wij met ons intervisiegroepje nog altijd bij elkaar komen.”
Walstra vult aan: “Het is fantastisch om te zien dat de professionals elkaar blijven opzoeken en dat velen in de regio zijn blijven werken. Dat is precies de kracht van het programma en het doel waarom er in 2014 mee gestart is.” Op naar de volgende tien jaar!